O nas

PROJEKT – JA
Lidia Zabłocka
Pasjonatka niestandardowych rozwiązań i niepowtarzalnych klimatów. Jej zawodowe motto brzmi: „Wszyscy jesteśmy różni i wszyscy mamy prawo do wyrażania naszych różnic oraz do informowania o nich całego świata”.
Stąd przed rozpoczęciem współpracy z Klientem architektka przeprowadza pogłębiony wywiad o preferencjach klienta, jego pasjach, ulubionych kolorach, muzyce, czy innych aktywnościach. Jak bowiem wynika z doświadczenia architektki tereny zielone, którymi się otaczamy muszą być dopełnieniem nas samych, wtedy mamy pełną satysfakcję z obcowania z nimi. W związku z powyższym projektowany przez nią ogród stać się może ostoją spokoju, harmonii, ładu i konsekwencji, ale nie ma żadnych przeszkód, aby zgodnie życzeniem Klienta łamać te nastroje chaosem, pozornym bałaganem czy dziką naturalnością. Granicą w tym zakresie jest wyłącznie nasza wyobraźnia.
Pasją architektki jest przyroda. Zaczęło się od lasu, przy którym mieszkała w dzieciństwie, w dużym, rodzinnym domu. Fascynatka sportu – była siatkarka, biegaczka, oraz modelka. Architekturę krajobrazu skończyła z wyróżnieniem w 2001 r. Z tych czasów pochodzą jej pierwsze projekty i zawodowe publikacje. O architekturze krajobrazu pisywała w m.in. miesięczniku Ogrody. Specjalizuje się w adaptacji terenów zielonych projektowanych pod indywidulane zapotrzebowanie Klienta. Projektuje w Polsce i za granicą – m. in. w okolicach Południowej Francji.
Znawczyni roślin zielonych, ich upodobań klimatycznych, interakcji z innym roślinami, co przy naszym „kapryśnym” klimacie nierzadko staje się gwarancją sukcesu zielonych przedsięwzięć.
Prywatnie matka dwóch dorastających córek, właścicielka domu w środku lasu, dwóch kotów i trzech psów.

REALIZACJA – ON
Wojciech Zabłocki
Konsekwentny „szczególarz”. Praca to jego pasja. Posługuje się głową, intuicją i unikatowym doświadczeniem. Od lat twierdzi, że tworzenie ogrodu to ciężka i żmudna praca, ale efekty są zawsze jej warte. Nazywa swoją pracę „poprawianiem świata, aby był jeszcze piękniejszy i bardziej przyjazny człowiekowi”.
Z wykształcenia technik ogrodnik. Zajmuje się zarówno tworzeniem ogrodów, jak również ich pielęgnacją przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu oraz wykwalifikowanej kadry współpracowników. Od dzieciństwa zafascynowany naukami plastycznymi , którymi w domu rodziny zarażał ojciec – artysta plastyk. Z zawodowego dossier wynika również budowanie scenografii do reklam, praca w centrach ogrodniczych, oraz firmach usługowych zajmujących się zakładaniem terenów zielni, oraz organizowanie licznych wystaw ogrodniczych.
Przy budowaniu terenu zielonego znany jest z dopieszczania szczegółów, za co wyjątkowo „podpada” swoim pracownikom i za co wyjątkowo kochają go Klienci. Unikatowe doświadczenie przy niezliczonej liczbie projektów pozwala mu na swobodne podejmowania decyzji zarówno w zakresie materiałów zielonych z którymi pracuje, jak również materiałów stałych uwzgledniających klimat i funkcjonalność.
Jego specjalizacją i pasją jest unikatowe łączenie różnych elementów w celu uzyskania pożądanych efektów takich jak woda, światło, zieleń, kamienie, głazy, czy elementy drewniane.
Prywatnie uwielbia gotować i rozpieszczać swoje dwie dorastające córki.